• Home
  • Rozwój
  • Wizerunek kobiety w biznesie, czyli jak zadbać o włosy
Kobiety biznesu

Wizerunek kobiety w biznesie, czyli jak zadbać o włosy

Autor: 21 stycznia 2021 0 1703 Views

Czy wygląd zewnętrzny ma wpływ na powodzenie naszego biznesu?

Czy nienaganny, dobrze skrojony kostium wystarczy, aby odnieść sukces wizerunkowy?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę kreując biznesowy look?

Przystępując do napisania tego artykułu, przejrzałam mnóstwo stron internetowych opisujących wygląd kobiety biznesu. Każda z nich poświęcona była ubiorowi – biała bluzka, dopasowana marynarka, czarna spódnica, szpilki, torebka, płaszcz. Do artykułu zawsze dołączone zdjęcie a na nim – piękna, elegancka kobieta w doskonale skrojonym kostiumie z torebką w ręce. Ale mi w oczy rzuciło się coś więcej. Jej nienaganny wygląd dopełniała piękna fryzura. Jej włosy lśniły, były gładkie z lekkimi falami, gęste i zdrowe. Takie włosy to marzenie każdej kobiety, a już szczególnie bizneswoman. A dlaczego?

Włosy bardzo dużo mówią o wewnętrznej dyscyplinie kobiety. Chaotyczna fryzura sugeruje brak dobrej organizacji pracy, a to może doprowadzić nawet do zerwania negocjacji. Dlatego zadbane i wypielęgnowane włosy to część wizerunku współczesnej kobiety biznesu. Zadbane włosy odzwierciedlają jej osobowość i dodają odwagi oraz pewności siebie.

Jak zadbać o włosy, aby wyglądały pięknie i zdrowo?

Przede wszystkim musimy dobrać odpowiednią, codzienną pielęgnację, która będzie zgodna z rodzajem włosów oraz skórą głowy.

*Jeżeli nie umiemy sami dobrać odpowiednich produktów lub mamy wątpliwości czy dany kosmetyk będzie odpowiedni, to udajmy się do specjalisty. On oceni kondycję włosów oraz sprawdzi skórę głowy, a po analizie dobierze odpowiednią pielęgnację.*

Włosy muszą być czyste, zwiewne, odbite od nasady, czyli lekko uniesione. Taki efekt uzyskamy poprzez oczyszczenie skory głowy.

Bardzo ważnym tutaj aspektem jest odpowiednie dobranie szamponu. Jego podstawową funkcją jest delikatne oczyszczanie zarówno włosów, jak i skóry głowy. Dlatego im mniej składników zawiera szampon, tym jest lepszy. Należy unikać produktów, które oprócz oczyszczania mają inne funkcje.

*Aby oczyścić skórę głowy, znakomitym zabiegiem jest peeling trychologiczny, który możemy wykonać w dobrym salonie fryzjerskim albo w gabinecie trychologicznym.*

Kolejnym etapem jest odżywienie włosa. Do częstego mycia zalecam stosowanie odżywki do spłukiwania, która dobieramy do rodzaju włosa. Raz w tygodniu lub co drugi tydzień – w zależności od kondycji włosów, stosujemy maskę na włosy, która pozostawiamy na około 20 minut.

Składniki odżywcze zawarte w masce lepiej się aktywują poprzez ciepło, więc dobrze jest owinąć włosy ręcznikiem lub założyć na głowę czepek. Najlepszy efekt uzyskamy, gdy zastosujemy saunę ozonową, która „wtłoczy” w głębsze warstwy włosa wszystkie mikro i makroelementy znajdujące się w mace.

Do dogłębnego odżywienia włosów oraz skóry głowy możemy zastosować zabieg olejowania. Taki zabieg robimy dwa razy w miesiącu, a do jego wykonania używamy dobrych, naturalnych olejów tłoczonych na zimno. Świetnie do tego celu nadaje się olej z avocado, olej kokosowy, olej lniany.

Do kolejnego i ostatniego etapu zalicza się stylizowanie włosów. Tutaj musimy pamiętać o umiarze, ponieważ zbyt duża ilość produktów do utrwalenia fryzury może uszkodzić strukturę włosa, tworzyć na nim nabudowania a one powodują kruszenie się włosa.

Zalecałabym również ostrożność podczas suszenia włosów bardzo gorącym powietrzem, ponieważ to może spowodować zwiększoną szorstkość, łamliwość oraz rozdwajanie się końcówek. Aby ochronić strukturę włosa, możemy użyć kremów lub pianek termicznych, które nakładamy na lekko wilgotne włosy, odczekujemy kilka minut, aby składniki w nich zawarte stworzyły na włosach niewidzialny film i dopiero wtedy suszymy. Po wyczesaniu włosy będą lekkie, delikatne a łuski zamknięte, co sprawi, że włos nie będzie się elektryzował.

Bardzo duży wpływ na kondycję naszych włosów ma również styl życia i sposób odżywiania. Dlatego starajmy się unikać stresujących sytuacji, a naszą dietę wzbogaćmy o witaminy i minerały, które pomogą w budowie i regeneracji mieszka włosowego.

Tak zadbane, odżywione i nawilżone włosy staną się wizytówką każdej kobiety biznesu, która będzie odnosiła same sukcesy na polu zawodowym i prywatnym. Wypielęgnowany włos pozwoli na stworzenie nawet najbardziej wymyślnej fryzury i podda się wszelkim zabiegom – farbowaniu, prostowaniu, kręceniu – bez uszczerbku na ich kondycji.

PAMIĘTAJ! Zastosowanie powyższych rad będzie skuteczne tylko wtedy, kiedy będziemy SYSTEMATYCZNIE dbać o włosy!

  Rozwój
Zostaw komentarz