Marlena Kleśta: Definicja zdrowia – życie bez bólu powinno być celem

Autor: 21 czerwca 2024 0 328 Views

Marlena Kleśta – ekspertka w dziedzinie zdrowia i biznesu! Jej misją jest nie tylko pomoc w zrozumieniu, czym jest zdrowie na każdej płaszczyźnie życia, ale także nauczenie ludzi dobrych nawyków i profilaktyki. Jako osoba, która odnalazła unikatowy sposób na zarabianie, dzieli się nie tylko wiedzą z zakresu zdrowia, ale także praktycznymi wskazówkami dotyczącymi pracy online. Możesz spodziewać się konkretnych wskazówek i inspirującej historii, jak dojść do celu pomimo przeciwności. 

Czym się zajmujesz?

Każdego dnia pomagam ludziom. Zwykle pomagam ludziom zdrowieć… aczkolwiek to „zdrowienie” odbywa się na wielu poziomach. Nie tylko chodzi tylko o zdrowie w normalnym znaczeniu. 

Prowadzę domowy gabinet rehabilitacji, gdzie korzystam tylko z naturalnych metod zdrowienia. Jestem masażystą, terapeutą manualnym, praktykuję terapię hiperbaryczną wśród moich klientów oraz ostatnio bardzo mi bliską i skuteczną metodę terapii bioelektrodami opartej na działaniu fotobiomodulacji. 

Natomiast pół żartem, pół serio powiem, że pomagam również zdrowieć moim klientom poprzez edukację – uzdrawiam ich przekonania. 

Jako przedsiębiorca pełną gębą pomagam już prawie 3 tys. osobom z mojej grupy zdrowieć w aspekcie finansowym. Czyli edukuję ludzi z zakresu możliwości zarabiania w zmieniającym się świecie, inwestowania i dywersyfikacji zasobów i oszczędności, aby zdrowiało ich poczucie bezpieczeństwa. 

Jestem bizneswoman. 

Co rozumiesz przez bycie przedsiębiorcą?

Osoba przedsiębiorcza to osoba znająca ogólne zasady działania rynków globalnych. Jest ona otwarta na nowości, bo trzeba umieć wprowadzać zmiany i dostosowywać się do tych zmian. To osoba, która rozumie, zależność pomiędzy marzeniem o czymś, a wzięciu odpowiedzialności za realizację celu. 

Osoby przedsiębiorcze wiedzą również, że pieniądz robi pieniądz.

Rozumieją, że w zarabianiu pieniędzy nie chodzi o oszczędzanie do koperty. Osoba przedsiębiorcza to ktoś z pewnym rodzajem sprytu, ciekawości w sobie, odwagi i zdolności do podejmowania ryzyka, może też z motywacją, jaką ma w głębi siebie, aby nie poddawać się za szybko, tylko szukać rozwiązań.

Zmień swoją definicję zdrowia!

Moją prezentacją podczas POL-BIZ Networking XXL (Definicja Zdrowia) chcę wywołać efekt zatrzymania, efekt wow! Będę mówić o tak banalnym temacie, że wręcz oczywistym, a co za tym idzie pomijanym na co dzień, a odbijającym się na każdej sekundzie naszego życia. 

Widzę to tak, że skupiamy się na mało ważnych ideach, często szukamy dziury w całym, a temat łatwiej byłoby poprawić u każdej jednostki, trzymając się fundamentalnych zasad naszej biologii. Dlatego DEFINICJA ZDROWIA to często dziś temat, jaki pomaga słuchaczom wrócić do początku i rozpocząć dobre zmiany, wprowadzić nowe nawyki i zdrowieć. 

Pozwala to wrócić do równowagi biologicznej, czyli naszej ukochanej homeostazy. 

Jakie wartości osobiste wspierają Cię w podejmowaniu działań i decyzji w prowadzeniu Twojego biznesu?

Zrobiłam kiedyś sobie test wartości i jego wynik mnie zaskoczył. Moja najwyżej cenioną w profilu osobowościowym wartością jest LOJALNOŚĆ. To wielokrotnie wychodzi w relacjach prywatnych i biznesowych. Potrafię walczyć jak lwica o tzw. sprawiedliwość i o ludzi w imię lojalności, przynależności i chęci bycia częścią grupy. 

Natomiast w moim biznesie wykorzystuję i świadomie cenię w sobie umiejętność kreatywnego myślenia, podejmowania krytycznych decyzji, szybkiego znajdowania rozwiązań. 

Jestem też osobą z umiejętnościami lidera, czyli przywódczymi. To daje mi łatwość prowadzenia ludzi, edukowania ich i współpracy z nimi. To wszystko sprawie, że ludzie mnie lubią i z dużym zadowoleniem realizują ze mną projekty. 

Biznes to wielki worek wad i zalet

Dobrze jest od samego początku wiedzieć i zaakceptować, że nie zawsze będzie kolorowo. Jeśli podejmujesz decyzje o prowadzeniu biznesu, trzeba założyć wiele scenariuszy i nieco się na nie przygotować. To tez na pewno droga, w której potrzeba czasu, choćby po to, aby zbierać doświadczenie – tutaj niczego nie przyśpieszymy. 

Rób swoje, bądź konsekwentny i cierpliwy, nie poddawaj się. 

W biznesie daję z siebie wszystko! 

Nie ukrywam, że najwięcej historii przychodzi mi do głowy z grupy moich klientów gabinetowych. Pewnego wieczoru do mojego gabinetu przyszła młoda kobieta z nieuleczalną chorobą. Po latach bezskutecznych wizyt u specjalistów przyszła do mnie nie mając już nadzieję na żadną zmianę. Po miesiącach ciężkiej pracy przyszła do mnie z uśmiechem, mówiąc, że po raz pierwszy od dawna czuje się dobrze. 

Podobne historie dotyczą wielu moich klientów. Otrzymuję od nich wiadomości pełne wdzięczności, w których piszą, że dzięki mojej pracy znaleźli siłę i motywację do działania. 

Te historie przypominają mi, dlaczego wybrałam tę ścieżkę. 

Moja praca polega nie tylko na udzielaniu porad, ale przede wszystkim na budowaniu relacji i dawaniu ludziom nadziei oraz siły do walki o lepsze jutro. Każda z tych chwil sprawia, że czuję głęboką więź z każdym, komu mogłam pomóc.

Marlena Kleśta – Healthy by me

Pomagam zrozumieć, czym jest ZDROWIE? Na każdej płaszczyźnie życia fizycznego, psychicznego, ale i społecznego. Moją misją jest nauczyć ludzi dobrych nawyków i profilaktyki, aby nie musieli zdrowieć. W tym działaniu też jest miejsce na biznes, bo odnalazłam unikatowy sposób na zarabianie jakim zarażam innych i praktykuję lifestyle dla wolnego człowieka. 

Dołącz do POL-BIZ networking XXL w czerwcu w Antwerpii, aby poszerzyć swoje horyzonty i poznać sekrety zdrowego i zrównoważonego życia oraz możliwości zarabiania online!

Dowiedz się więcej o prelegentach wydarzenia POL-BIZ Networking.

Zostaw komentarz