Dlaczego media społecznościowe są tak ważne w biznesie?

Autor: 21 stycznia 2021 0 980 Views

Dlaczego media społecznościowe są tak ważne w biznesie?

Media społecznościowe w biznesie są niezbędne do prowadzenia biznesu w tych czasach. To dzięki nim dowiesz się więcej o swoich klientach, dotrzesz do nowych oraz rozwiniesz swoją firmę.

Jakie są dobre strony mediów społecznościowych? Na świecie jest ponad 3 miliardy użytkowników i ci ludzie używają takich portali do zaangażowania się w życie ulubionych marek.

Czy ludzie obserwują biznesy?

Badania przeprowadzone przez Sherpa Marketing pokazały, że ludzie obserwują więcej biznesów na mediach społecznościowych niż sławnych osób. Na samym Instagramie 80% ludzi ma przynajmniej jeden biznes na liście obserwowanych profilów.

Jeśli nie używasz Facebooka, Instagrama albo innej platformy społecznościowej bardzo dużo tracisz! Dają one możliwość niedrogiej i efektywnej komunikacji z niecałą połową ludności na ziemi.

W czym pomagają media społecznościowe?

Po pierwsze, dzięki mediom społecznościowym zapracujesz sobie na większą rozpoznawalność marki. W swoich badaniach Sherpa Marketing udowodniło, że około 60% użytkowników odkrywa nowe produkty właśnie z platform społecznościowych.

Po drugie, możesz pokazać swoim obecnym i przyszłym klientom, że twoja marka to nie tylko produkty czy usługi, ale też ludzie. Jak to mówią, ludzie kupują od ludzi, dlatego warto zbudować więź z klientami, niech poznają ludzką stronę twojego biznesu.

Po trzecie media społecznościowe pozwalają również na edukowanie klientów. Nieważne, w jakiej branży pracujesz, możesz zacząć wrzucać informacje dotyczące twojej niszy i prowadzenia biznesu. Takie posty są nieocenione i pokazują, że jesteś ekspertem na ryku, a twoja firma zyskuje coraz większe zaufanie.

Po czwarte komunikacja z klientami na Facebooku i pozostałych portalach pomoże ci zwiększyć ruch na stronie internetowej np. na blogu, podcaście czy video blogu. Gdy pojawi się ciekawy artykuł, a ty w odpowiednim czasie ogłosisz to na jednej z platform, bardzo szybko przekonasz się, że ludzie z zainteresowaniem zaczną przeglądać twoją stronę www.

Po piąte promowanie postów na platformach społecznościowych pomoże ci przyciągnąć nowe leady. Renault stworzył kampanię zdobywania leadów na Facebooku, w której klienci mogli zarezerwować jazdę próbną przez Facebooka zamiast na stronie producenta. Rezultat? Leady kosztowały prawie ośmiokrotnie mniej niż reklamowanie na stronie internetowej!

Media społecznościowe a obsługa klienta

Coraz więcej ludzi zwraca się też o pomoc na portalach społecznościowych, gdy coś pójdzie nie tak. Taka forma kontaktu jest skuteczna i dużo tańsza od wymiany mailowej, ponieważ już w przeciągu 5-8 minut można pomóc klientowi, w porównaniu do długiej kilkudniowej wymiany mailowej.

Jeśli jeszcze nie przekonałeś się do stosowania mediów społecznościowych w swojej firmie, teraz jest na to odpowiednia pora. Kiedyś mówiło się, że jeśli czegoś nie ma na Google, to nie istnieje, ale powoli to stwierdzenie zmienia się i zdobycie zaufania klientów bez obecności na portalach społecznościowych staje się coraz trudniejsze. 

Katarzyna Strażnikiewicz – Strażnik Słów

Redakcja – korekta – copywriting

  Rozwój
Zostaw komentarz