• Home
  • Warto Przeczytać
  • Mapa Marzeń i Sukces w Biznesie: Edyta Nales o Budowaniu Kariery i Sukcesu w Biznesie

Mapa Marzeń i Sukces w Biznesie: Edyta Nales o Budowaniu Kariery i Sukcesu w Biznesie

Autor: 14 czerwca 2024 0 202 Views

Działam jak kompas dla tych, którzy stanęli na zawodowym rozdrożu. Jako coach kariery, mentor i trener pomagam emigrantom znaleźć właściwą drogę zawodową opartą na talentach, marzeniach i pasji. 

Wspieram małe i średnie firmy budować ich tożsamość i kulturę organizacyjną opartą na silnym przywództwie i zintegrowanym zespole. Dzięki temu stają się atrakcyjnym i osiągającym sukcesy pracodawcą.

Co zrobić w biznesie, gdy się nie wie, co dalej?

Jako coach kariery pomagam Polakom, którzy stanęli na zawodowym rozdrożu i zastanawiają się, w którą stronę iść dalej. Czy piąć się do góry, czy przystopować, czy otworzyć swój biznes i zacząć działać na własną rękę? A może w ogóle „zrobić rogala” na tej drodze zawodowej, zawrócić, zostawiając w tyle aktualną profesję i zacząć coś zupełnie innego. Jestem więc jak taki kompas, który pomaga znaleźć zawodowy kierunek i drogę. 

Jak w każdej podróży, tak i w tej, ważna jest mapa. 

Ona pokazuje jak dojść do celu. Moi klienci budują swoje mapy, uwzględniając w nich swoje plany, marzenia i preferencje co do tego, czego chcą w życiu oświadczać. Moje autorskie warsztaty Mapy Marzeń, uczą jak skutecznie pracować z podświadomością i prawem przyciągania, aby realizować siebie i swoje marzenia. 

Nie czekaj na okazje – twórz je!

Bycie przedsiębiorcą to coś więcej niż tylko prowadzenie własnej firmy. To styl życia, mentalność i zestaw umiejętności, które pozwalają na tworzenie wartości w świecie biznesu. Przedsiębiorczość to podejmowanie ryzyka, innowacyjność i zdolność do adaptacji w zmieniającym się otoczeniu. 

Jako przedsiębiorca nie czekam na okazje, ale je tworzę. Proaktywnie realizuję swoją wizję i cel, które napędzają mnie do działania. A to oznacza także gotowość do podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności za ich konsekwencje.

Nierzadko bycie przedsiębiorcą wiąże się z ryzykiem. 

Inwestowanie czasu, pieniędzy i innych zasobów w nowe przedsięwzięcia niesie ze sobą niepewność. Sukces nie jest gwarantowany. Jednak to właśnie gotowość do podejmowania ryzyka odróżnia przedsiębiorców od tych, którzy preferują bardziej stabilne i przewidywalne ścieżki kariery.

Trzeba też pamiętać o tym, że świat biznesu jest dynamiczny i zmienia się szybko. My, przedsiębiorcy musimy być elastyczni i gotowi do adaptacji do nowych warunków rynkowych, technologicznych czy regulacyjno-prawnych. Zdolność do szybkiego reagowania na zmiany i dostosowywania strategii jest kluczowa dla sukcesu.

Droga przedsiębiorcy nie jest usłana różami i na sukces czasami trzeba poczekać. 

Dlatego wytrwałość i determinacja są niezbędne w dążeniu do swoich celów. Tu może być pomocna silna sieć kontaktów. Dlatego tak ważny jest networking i umiejętność budowania i utrzymywania relacji biznesowych. Współpraca z innymi przedsiębiorcami, mentorami czy inwestorami często jest niezbędna dla sukcesu, bo może dostarczyć wsparcia, wiedzy, zasobów i możliwości rozwoju.

Bycie przedsiębiorcą to fascynujące i wymagające wyzwanie, które łączy w sobie wiele różnych aspektów. To nie tylko umiejętność zarabiania pieniędzy, ale przede wszystkim pasja do tworzenia, innowacji i wprowadzania pozytywnych zmian. Przedsiębiorcy to osoby, które odważnie kroczą naprzód, gotowe podejmować ryzyko i pracować nad realizacją swoich wizji, przekształcając pomysły w rzeczywistość.

Bój się i rób!  

Prelekcja „Bój się i rób” może być punktem zwrotnym w życiu. Celem jest zachęcić do podjęcia działań i realizacji swoich celów i marzeń. Umiejętność działania pomimo strachu jest kluczowa w dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie zmiany i niepewność są na porządku dziennym. Uczestnicy dowiedzą się, że strach nie musi być wrogiem, ale może stać się sprzymierzeńcem w dążeniu do celów. 

Nauczysz się działać mimo lęku i wykorzystać obawy jako motywację do dalszego działania.

  • Dostaniesz narzędzia i techniki, które pomogą ci podejmować decyzje szybko i skutecznie, nawet w obliczu niepewności.
  • Pogromisz strach, który często paraliżuje i uniemożliwia podejmowanie działania. 
  • Prelekcja może być iskrą, która zapali w tobie chęć do realizacji swoich celów i marzeń, pomimo obaw. 
  • Możesz zdobyć wiedzę, która pomoże ci lepiej zrozumieć siebie i mechanizmy, które wpływają na twoje decyzje i działania.
  • Zwiększysz wiarę we własne możliwości i nabierzesz większej pewności siebie.
  • Nauczysz się panować nad strachem i dbać o osobistą odporność i siłę charakteru.

Jakie wartości pomagają w biznesie?

Wartości osobiste odgrywają kluczową rolę w podejmowaniu działań i decyzji w biznesie. To one kształtują postawy, zachowania i podejście do wyzwań, z którymi spotykam się na co dzień. 

Dla mnie pasja i odwaga mają ogromne znaczenie. Jest powiedzenie: rób to, co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia. Trochę to infantylne, ale jak się nad tym zastanowić, to ma to głębszy sens. 

Przedsiębiorcy, którzy są pasjonatami swojego biznesu, często osiągają wyższe poziomy zaangażowania i kreatywności. 

Pasja przekłada się na jakość oferowanych produktów lub usług. Nie wyobrażam sobie wykonywać swojej pracy bez zamiłowania do tego, co robię. Pasja jest motorem napędowym dla każdego przedsiębiorcy. Kiedy robisz to, co kochasz, łatwiej jest pokonywać trudności i czerpać radość z pracy. 

Oprah Winfrey, jedna z najbardziej wpływowych kobiet w biznesie, mówi, że znalezienie swojej pasji jest kluczem do spełnienia zawodowego. A ramię w ramię z pasją idzie odwaga. To ona pcha mnie do przodu, pozwala na eksplorowanie nowych możliwości i wprowadzanie innowacji. To odwaga często stymuluje mnie do podejmowania nowych wyzwań, ryzykownych czy niepopularnych decyzji. Bez niej trudno byłoby mi wprowadzać zmiany, nawiązywać kontakty i współpracę oraz kształtować swoją pozycję eksperta i lidera w dynamicznym środowisku biznesowym. 

Oczywiście można się rozpisywać na temat cech, jakie powinien charakteryzować się przedsiębiorca, ale jeśli mowa o wartości to właśnie pasja i odwaga są moim fundamentem sukcesu. 

Nowy biznes – od czego zacząć? 

Wkraczając na ścieżkę przedsiębiorczości, miej wizję swojego biznesu i stwórz plan działania. Wiem, zabrzmi to bardzo książkowo i teoretycznie, ale wiedz, że prosty biznesplan pomoże Ci zrozumieć rynek, konkurencję, klientów, określić cele, ceny, działania marketingowe czy przewidzieć potencjalne przeszkody. Musisz mieć jakieś wytyczne, ale też bądź gotów do adaptacji i działań ad hoc. Rzeczywistość często różni się od planów, więc nie unikniesz wprowadzania zmian w odpowiedzi na nowe okoliczności. 

Kluczowa też jest twoja koncentracja na kliencie i budowanie sieci kontaktów. O networkingu już wcześniej wspomniałam. Wymiana wizytówek to pierwszy krok ku sprzedaży i pozyskania klientów. Wykorzystuj takie sytuacje i miej gotowy tzw. elevator pitch, aby w jednym zdaniu zaprezentować siebie i tym, czym się zajmujesz. 

Często nie lubimy sprzedawać. 

Od razu kojarzy się to z negocjacjami i szturchrańcami słownymi. Nie chodzi o to, aby wciskać swoje usługi czy produkty wszystkim na prawo i na lewo. Poznaj swojego idealnego klienta. Wejdź w jego buty i zwyczajnie powiedz mu, jak możesz mu pomóc rozwiązać jego problem. Pamiętaj, że czysta chęć pomocy i dobre intencje potęgują. Ludzie będą cię polecać, a poczta pantoflowa to bardzo silna forma reklamy, dzięki której można pozyskać najbardziej wartościowego klienta. 

Nie ma tego złego… jeśli się uwierzy w swoją siłę

Kilka lat temu okropnie się bałam, czy kiedykolwiek wyraźnie zobaczę ten świat, twarze moich bliskich, czy przeczytam książkę. Czy będę w stanie znieść radosny śpiew moich dzieci, posłuchać głośniej muzyki, iść na koncert albo widok bożonarodzeniowych światełek? Bałam się czy przyjdzie dzień, kiedy przestanę otwierać każdą szafkę i szufladę i po prostu będę pamiętać, gdzie trzymam cukier czy garnki? Czy będą w stanie utrzymać konewkę i podlać kwiaty w domu? Czy kiedykolwiek znów siądę za kierownica? Czy odzyskam pamięć? Czy nastąpi dzień, kiedy mój mózg przestanie mieszać języki i zacznie odróżniać polski od angielskiego czy holenderskiego? Czy będę w stanie budować normalne zdania i wypowiedzi, które będą zrozumiałe dla innych?  Mogłabym tak wymieniać, bo udar mnie nie oszczędził. Obudziłam się z nim. Tak, przyszedł, jak złodziej pod osłoną nocy i zabrał mi wiele. 

Nie uwierzycie, co mi pomogło pokonać skutki choroby. 

Mapa marzeń

Płachta papieru wyklejona ilustracjami i hasłami, które rzuciły mi się w oko, gdy przeglądałam czasopisma i gazety. Niektóre z głębszym znaczeniem, inne tak zupełnie od czapy. Od domu z widokiem na rzekę, po kubki porcelanowe, buty do biegania, narty i szaleństwa na śniegu z dziećmi, hasło język przodem, jakieś logo International American School, zdjęcie Agnieszki Maciąg, Martyny Wojciechowskiej, dzieci z Afryki, jakaś scena i teatr… Prawdziwy miszmasz, z którym pracowałam codziennie. Zdjęcia tego kolażu były wszędzie.

Jakiś czas później, podczas wakacji w rodzinnym Kołobrzegu, zobaczyłam na FB post o weekendowych warsztatach z Agnieszką Maciąg. Kurczę, ale to było pod Wrocławiem. Dla chcącego nic trudnego. 

To była cudowna podróż dosłownie i w przenośni. 

Zapoczątkowała piękną drogę i przyjaźnie, które trwają do dzisiaj. Tak, tam poznałam Renatę, która jest obecnie moją „sąsiadką” pod Frankfurtem nad rzeką Main. Dzieci uczęszczają do amerykańskiej szkoły międzynarodowej. Cała rodzina jest zadowolona z niespodziewanego awansu mojego męża i przeprowadzki do Niemiec. Mamy bliżej do Alp, nauczyłam się jeździć na nartach. W moim nowym miejscu odnalazłam swoją pasję do ceramiki i gliny. Tu też zaangażowałam się w pomoc dzieciom w Afryce i adoptowałam Patrika w Tanzanii. Raz leciałam do Katowic i na lotnisku zamanifestowałam spotkanie Martyny Wojciechowskiej. Doleciałam na miejsce i natknęłam się na nią w hotelu, gdzie nocowałam.

W sumie to strach się bać, co jeszcze się ziści z mojej mapy marzeń. 

Bo pojechałam tam na maxa. Może ktoś by nawet powiedział nierealne. Nie dla mnie. Nie dla mojej podświadomości. Nie dla prawa przyciągania. Teraz uczę innych manifestować swoje marzenia i pracować z prawem przyciągania. Sprawia to mi i im ogromną radość. 

A ty, jakie masz marzenia? Potrafisz je zdefiniować? 

Edyta Nales – Sobotni Power

Strategiczny Consultant HR | Coach Kariery i Zmiany | Trener Mentalny | Mówca motywacyjny | Łowca i manifestator marzeń

Dołącz do naszego wydarzenia POL-BIZ Networking XXL i spotkaj Edytę Nales! Jest ona strategicznym konsultantem HR, coachem kariery i zmiany, trenerem mentalnym, mówcą motywacyjnym oraz łowcą i manifestatorem marzeń. Jej wszechstronne doświadczenie i wiedza w obszarze rozwoju osobistego i zawodowego zapewnią Ci inspirację i praktyczne wskazówki do osiągnięcia swoich celów. 

Nie przegap tej okazji, aby spotkać ekspertkę, która pomoże Ci odkryć potencjał i pokierować Cię drogą do sukcesu! Dołącz już teraz!

Dowiedz się więcej o prelegentach wydarzenia POL-BIZ Networking.

Zostaw komentarz