kobiety biznesu

Dlaczego kobiety biznesu powinny się rozwijać i wzajemnie wspierać?

Autor: 17 stycznia 2022 0 1096 Views

Często słyszę pytania, po co ten rozwój, po co się wspierać, przecież każdy ma swoje problemy i powinien skupić się na sobie. Kobiety biznesu jednak mogą zdecydowanie potwierdzić, że to nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach rozwój osobisty i biznesowy oraz wsparcie innych przedsiębiorczyń to niezwykła siła, która pomoże Ci szybciej i skuteczniej osiągać swoje cele. 

kobiety biznesu

Nie takie zmiany straszne dla kobiety biznesu

Zmiany często wymagają od nas ogromnej odwagi, determinacji i trochę szaleństwa. Gdy czujesz, że to już czas na zmiany, że chcesz od życia czegoś więcej, znajdź podobne sobie kobiety, które będą Cię wspierały. Spróbuj znaleźć kogoś, kogo biznes jest na podobnym poziomie do Twojego, stwórzcie razem Mastermind i wspierajcie się w podejmowaniu działań. Taka grupa super kobiet będzie miała na Ciebie świetny wpływ i przypilnuje, abyś regularnie pracowała nad rozwojem swojego biznesu.

Czy kobiety biznesu potrzebują mentora/mentorki?

Okazuje się, że ciężko jest osiągnąć prawdziwy sukces samej. To się tyczy tak naprawdę każdego zakamarka naszego życia – nie tylko biznesu. Według przeprowadzonych badań kobiety są często świadome swojego sukcesu, ale przyznają, że korzystały z pomocy coacha/mentora.

W moim odczuciu – jako coach i mentorka – mogę z pewnością stwierdzić, że dzięki wsparciu kobiety biznesu trafniej ustalają swoją strategię i szybciej dochodzą do celu.

kobiety biznesu

Jak najlepiej wesprzeć drugą kobietę?

Niestety pojawiają się głosy, że najlepiej wesprzeć drugą kobietę schodząc jej z drogi i nie przeszkadzając jej. Nie zgodzę się z tym. Oczywiście istnieją stereotypy, w których kobiety są samowystarczalne – w końcu potrafimy pracować, zajmować się domem, dziećmi, sobą i jeszcze pomagamy innym. Jednak uważam, że najlepiej wszystkim na zdrowie wychodzi wzajemne wsparcie. 

Co więc można robić, aby tej drugiej businesswoman było lepiej? Zacznij od tego, żeby wesprzeć jej biznes. Porozmawiaj z nią: może akurat będzie potrzebowała czegoś, co ty możesz zaproponować. Mów o niej dobrze, polecaj ją innym. Networkuj z kobietami i poznawaj wspaniałe kobiety na drodze do biznesowej wygranej.

A co jeśli Ci powiem, że wsparcie kobiet biznesu jest na wyciągnięcie ręki?

Pierwsza Konferencja – Strefa Kobiet Biznesu – 11 czerwca 2022 w Belgii

Konferencja – Strefa Kobiet Biznesu powstały, aby wspierać kobiety w rozwoju osobistym i zawodowym. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy i kompetencji kobiet w prowadzeniu działalności. Chcemy podnieść skuteczność właścicielek firm w konkurencyjnym otoczeniu biznesowym i edukować je w zakresie marketingu, zarządzania nieruchomościami, strategii rozwoju oraz wielu innych istotnych aspektach. 

Jeśli jesteś na początku swojej drogi w świecie biznesu, uczestnictwo w Konferencji będzie właściwym krokiem w stronę rozwoju.

„Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku”

Pokaż swój biznes, poznaj inne kobiety biznesu oraz sponsorów

Czego możesz się spodziewać?

Podczas konferencji będziesz miała okazję wziąć udział w  sesjach edukacyjnych  omawianych przez ekspertów w dziedzinach:

  • Inwestowanie w nieruchomości
  • Ubezpieczenia
  • Strategia biznesu
  • Biznesowe ABC
  • Budowanie marki w mediach społecznościowych
  • Blogowanie i Vlogowanie
  • Fotografia w biznesie
  • Moda w biznesie
  • Zdrowie i branża beauty
  • Bezpieczeństwo online w biznesie

Serdecznie zapraszam Cię do uczestnictwa w pierwszej edycji Konferencji Strefy Kobiet Biznesu.

Chcesz wziąć udział? Zajrzyj na stronę lub napisz do mnie, jeśli masz pytania!

Sylwia Piątek – Successful Life Strategist

kobiety biznesu
Zostaw komentarz