LinkedIn Marta Olesiak

Dlaczego warto być na LinkedIn®?

Autor: 14 sierpnia 2021 0 1062 Views

Niezależnie czy pracujesz w sprzedaży, czy jesteś właścicielem firmy, freelancerem a może pracownikiem na etacie, warto byś wiedział, że najpotężniejszymi narzędziami do poznawania innych ludzi są obecnie social media, w tym LinkedIn®.

Pewnie już nawet jesteś zarejestrowany na niektórych portalach. Jeżeli jednak chcesz zaistnieć w świecie biznesu, koniecznie zainwestuj czas i energię w ten, który właśnie jest najbardziej popularny, czyli LinkedIn®. To jest odpowiednie miejsce dla osób szukających pracy lub pracowników, ludzi potrzebujących klientów, partnerów lub po prostu chcących być rozpoznawani jako eksperci w swojej branży.

Marta Olesiak
Marta Olesiak – właścicielka marki MO Company

Dlaczego uważam, że LinkedIn® to dobre narzędzie biznesowe?

Obecnie żadne inne media społecznościowe nie pozwalają nam wyszukać wszystkich pracowników posiadających konto, a na LinkedIn® mamy podane na tacy, kto, na jakim stanowisku pracuje. W przypadku dobrze uzupełnionych profili dowiemy się też, jakie kompetencje mają te osoby i czym się wcześniej zajmowały.

Jeżeli pracujesz w sprzedaży, to możesz swój profil zmienić w landing page, by przyciągał klientów zupełnie za darmo. Jednak muszę Cię uprzedzić, nic nie dzieje się samo.

Inwestycja w działanie w tym miejscu pochłonie przede wszystkim czas. Tutaj same płatne reklamy nie wystarczą, bo sprzedaż lub markę osobistą buduje się relacjami. Te relacje nie będą tylko rozmowami w wiadomościach prywatnych, ale również komentowaniem i polecaniem publikacji innych użytkowników czy pisaniem własnych publikacji. Żeby wszystko zagrało, jak należy, potrzebny jest czas.

Kiedy sama zaczynałam działania od zera, pierwsze efekty miałam po pół roku, dlatego dziś pomagam zespołom handlowców, właścicielom firm i osobom indywidualnym budować swoje marki i pozyskiwać nowych klientów za pomocą LinkedIn®. Najbardziej zaangażowane osoby efekty uzyskują już w pierwszym miesiącu.

LinkedIn Marta Olesiak

A co trzeba zrobić, by odnieść sukces na LinkedIn®?

Zacznij od podstaw i zainwestuj w dobrego fotografa. Tutaj też działa zasada – jak Cię widzą, tak Cię piszą (koniecznie wybierz takie zdjęcie profilowe, na którym patrzysz się w obiektyw, bo to tak, jakbyś patrzył klientowi w oczy, czyli uważnie go słuchał i jego potrzeb).

LinkedIn® pozwala nam dodać nagłówek, który możemy przekształcić w rozwiązanie problemu klienta, dzięki czemu udzielając się pod publikacjami, mamy darmową reklamę. Zakładka „O mnie” daje możliwość przedstawienia naszej oferty (tu polecam pytanie do klienta, potem rozwiązanie jego problemu, nasze doświadczenie i na koniec zaproszenie do kontaktu). Za pomocą zakładki „Polecane” możesz promować swoje publikacje, stronę WWW, inne social media czy materiały mogące pomóc klientowi. Ale stworzenie profilu to tylko początek Twoich działań.

Teraz czeka Cię systematyczna praca. Warto zapraszać osoby, które mogą być naszymi klientami, to one są publicznością, która będzie czytać i komentować to, co opublikujesz na swoim profilu. Tylko pamiętaj, nie bądź egoistą i wspieraj również ich publikacje.

Jeżeli chcesz tak, jak moi klienci zwiększyć sprzedaż nawet o 250% w pół roku, to pisz o problemach swoich klientów. Dawaj też przykłady, jak rozwiązałeś te problemy. Pochwal się referencjami, a jak masz zespół, to koniecznie zaangażuj go do publikowania na LinkedIn®, zaowocuje to również zmniejszeniem nakładów na płatne reklamy.

Mam nadzieję, że choć trochę zainspirowałam Cię do zaangażowania się w działania w LinkedIn®. Bądź cierpliwy, a efekty pojawią się szybciej, niż myślisz.

Znajdź mnie na LinkedIn®, Instagram, YouTube oraz Twitter.

Chcesz wiedzieć, jak zbudować relacje w biznesie? Przeczytaj Budowanie Relacji W Biznesie – Czyli, 13 Kroków, Aby Osiągnąć Sukces Dzięki Networkingowi.

Zostaw komentarz