Przedsiębiorczość w branży nieruchomości: David Wisniewski – Inspiracje

Autor: 10 listopada 2023 0 584 Views

David Wisniewski, doświadczony pośrednik w obrocie nieruchomościami, otwarcie dzieli się tajemnicami sukcesu w branży. W rozmowie z nim odkryjemy, jak przedsiębiorczość staje się stylem życia, a pasja do nieruchomości przeplata się z dbałością o klienta, tworząc niezwykłe doświadczenia na rynku belgijskim.

Czym się zajmujesz? 

Moją działalność mogę określić jako handlowo-usługową. Jestem pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, to znaczy, że zajmuję się transakcjami na rynku między sprzedającymi a kupującymi. Oprócz tego pomagam też moim klientom w znalezieniu wymarzonego domu. Staram się rozwiązać każdy najmniejszy problem w trakcie tego procesu.

Co rozumiesz przez bycie przedsiębiorcą?

Może zacznę od tego, że przedsiębiorca to tak naprawdę nie zawód, a raczej sposób na życie. Przedsiębiorcą jest się non-stop, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. To „człowiek sukcesu” który potrafi wyznaczać sobie cele i do nich dążyć. Jest elastyczny, niezależny i odpowiedzialny, ma potrzebę samorealizacji oraz urzeczywistniania wizji. Największym atutem przedsiębiorcy jest to, że nigdy nie będzie jedna z tych osób, które będąc w pracy, ciągle spoglądają na zegarek.

Jak temat Twojej prezentacji pomoże uczestnikom wydarzenia? 

Moja praca jako agent nieruchomości jest bardzo pasjonująca. Charakteryzuje się nie tylko regularnymi kontaktami z klientami, czy otaczaniem się pięknymi wnętrzami, ale jest też mega źródłem wiedzy i doświadczeń. Inwestycje, sytuacja na rynku, lokowanie waluty, migrujący nieustannie kapitał to trendy, które nigdy nie umrą, a tym samym świetny komunikat dla wszystkich zainteresowanych kupnem nieruchomości w Belgii. Każdy powód jest dobry, ryzyko minimalne, zwłaszcza kiedy ma się u boku zaufanego agenta. Zachęcam do współpracy z profesjonalistą, ponieważ dzięki temu cały proces związany z nieruchomością przebiegnie w 100% bezpiecznie i legalnie na każdym etapie transakcji. 

Moim zadaniem jako pośrednika oprócz rozpoznania potrzeb klienta jest między innymi precyzyjne sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, wycena, przygotowanie potrzebnych dokumentów, udzielanie informacji, aranżowanie spotkań, negocjacje, publikacja oraz opracowanie atrakcyjnej formy reklamy nieruchomości. Oprócz tego dodatkowym atutem jest to, że rozmawiam biegle w języku niderlandzkim, angielskim, francuskim i oczywiście polskim, co daje mega komfort w strefie komunikacji oraz wiąże się z dużą oszczędnością czasu klienta.

Jakie wartości osobiste wspierają Cię w podejmowaniu działań i decyzji w prowadzeniu Twojego biznesu? 

Moje poczucie własnej wartości jest wypadkową doświadczeń, wychowania, przekonań, determinacji, zdecydowania, konsekwencji oraz pracowitości. Myślę, że sukces w biznesie kształtuje też moja zdolność do podejmowania skalkulowanego ryzyka, umiejętność współdziałania oraz dobra komunikacja i elastyczność. Te wartości właśnie są dla mnie motorem do działania. 

Uważam, iż warto wziąć sobie do serca świadomość, że biznes nie jest perfekcyjny, a droga do sukcesu jest często długa i kręta. 

Jeśli nie zrealizujesz swojego marzenia, ktoś inny zatrudni cię, abyś pomógł mu zrealizować jego marzenie

Dhirubhai Ambani

To mój ulubiony cytat biznesowy, który sprawia, że automatycznie zaczynasz kwestionować własne priorytety.

Co mógłbyś podpowiedzieć osobom, które dopiero wkraczają na ścieżkę przedsiębiorczości?

Na pewno poleciłbym długo nie czekać z podjęciem decyzji, tylko działać dynamicznie w trybie natychmiastowym. Osoba, która wkracza na ścieżkę przedsiębiorczości, musi być przede wszystkim bardzo aktywna i zaangażowana w to, co robi. Nie bój się tego, co nieznane, a wręcz przeciwnie chętnie testuj nowości i wykorzystuj szanse. Bo przecież – kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Zachęcam do dążenia, aby znaleźć się na szczycie. 

Musisz mieć jakiś pomysł, problem lub błąd, który chcesz naprawić. Jeśli nie jesteś wystarczająco zaangażowany od samego początku, to nigdy niczego nie dokonasz

Steve Jobs
Pol-Biz XXL (1)

Biznes to moja największa przygoda i pasja!

“Dabelle” to moja piękna przygoda, pasja i wymarzony scenariusz na życie zawodowe. Chociaż zaczęło się tak niewinnie, od zwykłej pomocy przy zrobieniu oferty na gruntowną renowację nieruchomości… no i trwa do dziś. 

Jestem bardzo zaangażowany w prowadzenie firmy budowlanej mojego wuja. Dzięki temu doświadczeniu mam mega wiedzę, wgląd w sytuację na rynku i masę świetnych pomysłów, bo nieruchomości, jak już mówiłem, to kapitał i potencjał. Natomiast dobry kontakt z klientem to oczywiście fundament skutecznej sprzedaży. Jeśli konsument lubi twoją firmę i wie, że może na Ciebie liczyć to chętnie poleci Cię znajomym. Tworzenie dobrych relacji to proces długotrwały.

“Dabelle” to właśnie takie don’t worry bezpiecznej i profesjonalnej współpracy. 

Mój biznes to ja, a cherry on top to moje logo – klucz z koniczynką – czyli moja piękna przygoda szczęśliwego zakończenia transakcji.

David Wisniewski – Nieruchomości

Zapraszamy na wydarzenie POL-BIZ Networking XXL, które odbędzie się w Antwerpii 9 grudnia 2023. Dowiesz się więcej o kupnie nieruchomości i będziesz mieć możliwość poznania Davida!

Zobacz, kto jeszcze będzie na wydarzeniu TUTAJ.

Zostaw komentarz