Money game pieniądze

Co decyduje o twoim sukcesie?

Autor: 3 lutego 2021 0 869 Views

Jak to jest możliwe, że niektóre osoby z łatwością radzą sobie w świecie biznesu, natomiast inne napotykają duże trudności, często już od samego początku? Jedni ludzie zakładają firmy, rozwijają je, mają wielu klientów, a pieniądze same do nich płyną. Podczas gdy inni, pomimo wielkich chęci, nie decydują się na założenie własnej działalności lub gdy już to zrobią, napotykają wiele problemów, a firma przynosi straty zamiast zysków.

Czy decyduje o tym wykształcenie?

Można by przypuszczać, że kluczową rolę odgrywa tu poziom wykształcenia. Jednak wielu ludzi bardzo dobrze radzi sobie z prowadzeniem własnej firmy, pomimo że nie ukończyli żadnej uczelni wyższej. W przypadku osób mieszkających poza granicami Polski podobnie wygląda kwestia znajomości języka obcego. Są osoby, które pomimo braku znajomości języka, zakładają i rozwijają swoje firmy za granicą.

Co tak naprawdę ma znaczenie?

Na to, czy odniesiesz sukces w biznesie, bardzo silnie wpływają:

A) twoje instynkty,

B) blokady w podświadomości.

Czym są instynkty i jak wpływają na zachowanie człowieka?

Instynkty to odruchowe, nieświadome reakcje ciała, za którymi idzie określone zachowanie. Są czymś naturalnym dla zwierząt – w sytuacji zagrożenia reagują one walką lub ucieczką, co zapewnia im przetrwanie. Pomimo tego, że znacznie różnimy się od zwierząt, ciało ludzkie zachowało zdolność do instynktownych reakcji. Od tego, jaki instynkt dominuje, zależy sposób reakcji na wyzwania, z którymi mierzymy się podczas zakładania i prowadzenia własnej firmy.

Czy walka daje siłę?

Największą determinacją, skutecznością i wytrwałością cechują się osoby, u których w obliczu trudności aktywuje się instynkt walki. Odczuwają one przypływ sił i motywacji, są gotowe i chętne do działania i zrobią wszystko, by rozwiązać pojawiające się problemy.

Co, jeśli trudności aktywują instynkt ucieczki?

W dużo trudniejszej sytuacji znajdują się osoby, których podstawowym odruchem jest ucieczka. Unikają one od sytuacji, które powodują stres i dyskomfort. Trudno im zacząć działać i wytrwać w tym działaniu z pełnym zaangażowaniem. Uciekają wówczas w nałogi lub inne czynności, które pomogą im zapomnieć o problemach, które czekają na rozwiązanie.

Czy podświadomość działa na twoją korzyść?

Zdarza się także, że pomimo naszych starań, nie odnosimy żadnych rezultatów albo są one nieproporcjonalne do włożonego wysiłku. Pomimo że świadomie chcemy się rozwijać, w naszej podświadomości znajdują się elementy, które tworzą energetyczną blokadę przed odniesieniem sukcesu, napływem klientów i pieniędzy.

Co możesz zrobić?

Uspokój swoje instynkty.

Zarówno instynkt walki, jak i ucieczki, są w dłuższej perspektywie niekorzystne dla naszego funkcjonowania. Budowanie firmy na instynkcie walki może prowadzić do konfliktów i trudności w relacjach z klientami. Natomiast instynkt ucieczki znacznie zmniejsza naszą produktywność. Dodatkowo ich aktywacji towarzyszy zwiększony poziom hormonów stresu i wzrost napięcia, co skutkuje pojawieniem się chorób i dolegliwości. Dlatego warto znaleźć czas i sposoby na relaks i rozluźnienie. Takie, które możemy zastosować w domu, np. relaksująca kąpiel czy masaż. Ale też takie, które pomogą nam w trakcie dnia, np. praktykowanie uważności, świadomy oddech, czy odpowiednia ilość czasu wolnego.

Uwolnij blokady w podświadomości.

Samodzielne rozpoznanie i uwolnienie podświadomych blokad wymaga wprawy i treningu. Pomocna może okazać się technika wolności emocjonalnej (EFT). Jeśli nie wiesz, od czego zacząć lub potrzebujesz szybszych rezultatów, warto udać się po pomoc do specjalisty. Szczególnie efektywne w tym obszarze są metoda ustawień systemowych oraz technika MAT. Ta ostatnia oddziałuje również na nasze instynkty, obniża poziom stresu i napięcia.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w uwolnieniu podświadomych elementów, które:

– blokują Cię przed założeniem własnej firmy,

– sprawiają, że Twoje reklamy nie są skuteczne,

– powodują, że Twoje wysiłki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów,

– sprawiają, że masz więcej strat niż zysków,

zapraszam na konsultacje techniką MAT oraz ustawień systemowych.

Napisz do mnie wiadomość: odkryj.swoja.moc@gmail.com

Paulina Ryba

  Rozwój
Zostaw komentarz