przeprowadzka do belgii

5 pierwszych kroków na emigracji – Belgia

Autor: 21 stycznia 2021 0 727 Views

Dla niektórych osób emigracja jest wyborem, a dla innych koniecznością. W obu przypadkach przewracamy swoje życie do góry nogami i zaczynamy wszystko od nowa. Mogę śmiało użyć stwierdzenia, że przypomina to naukę chodzenia małego dziecka. Towarzyszą jej niejednokrotnie upadki, często bardzo bolesne.

Czy istnieje wobec tego złoty środek, swoista check lista, która ułatwi nam pierwsze kroki na emigracji?

Na podstawie moich doświadczeń sporządziłam krótką listę, która może pomóc w zorganizowaniu swojego nowego życia.

Pierwsze kroki na emigracji

Po pierwsze, zanim wyruszysz, zorientuj się, dokąd jedziesz i czy miejsce twojego zamieszkania lub pracy spełnia twoje oczekiwania. W obecnej chwili w internecie lub na Facebooku możesz znaleźć informacje odnośnie do kosztów wynajmu mieszkania, szkoły dla dzieci, ubezpieczenia itp.

Druga kwestia to znalezienie rzetelnych informacji z wiarygodnego źródła o twoich prawach i obowiązkach. Ta wiedza znacznie ułatwi integrację z nowym społeczeństwem. Poszukaj lokalnych biur Agencji Integracji. Nie obawiaj się, jeśli nie znasz języka. Wystarczy znajomość np. angielskiego. Jeśli komunikujesz się tylko językiem ojczystym, pracownicy agencji zapewnią ci pomoc tłumacza. Kontrakt integracyjny gwarantuje opiekę asystenta na 3 lata oraz prawo do nauki języka na dogodnych warunkach finansowych.

Umiejętność swobodnej komunikacji może nie jest nieodzowna, na pewno jednak znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie i pozwala na niezależność. Jest również istotnym elementem w naszym rozwoju. Możemy wtedy również korzystać z szerokiej oferty szkoleń, dzięki którym podniesiemy nasze kwalifikacje lub całkowicie zmieniamy ścieżkę naszej kariery.

Jeśli nie masz pracy, skontaktuj się z Interimem. Jest to biuro zajmujące się pośrednictwem w poszukiwaniu pracy. Nie musisz się obawiać, jeśli nie znasz języka, w większości z nich pracują Polacy, którzy chętnie udzielą ci niezbędnej pomocy.

Ostatni ważny element rozwoju to network, czyli sieć kontaktów. O ile początkowo obejmuje ona jedynie rodaków, z czasem warto rozszerzyć ją o rdzennych obywateli. Możemy wówczas uzyskać niezwykle unikatową wiedzę o tradycjach, wartościach i normach.

To tylko kilka punktów. Na koniec dodam tylko: Nie poddawaj się.

Jeśli odważyłeś się na zmianę swojego życia, to realizuj swój plan krok po kroku. Na pewno osiągniesz sukces. I nie zapomnij, że gdy nie wiesz, jaki powinien być twój następny krok – zasięgnij porady u eksperta. https://www.facebook.com/Kreator-zmiany-i-kariery-101814084985469

Powodzenia!

  Rozwój
Zostaw komentarz