JP Arôme Candle

Justyna z JP Arôme Candle – ty również możesz stworzyć coś swojego!

Autor: 19 marca 2023 0 960 Views

Często zapominamy, jak ważne jest skupienie na oddechu. Justyna stworzyła JP Arôme Candle, aby wspomóc Cię w zdrowym oddychaniu i chwilowym zatrzymaniu w czasie.

Czym się zajmujesz? 

Jestem producentką świec sojowych prowadzącą od około roku własną działalność gospodarczą w Belgii – JP Arôme Candle. Tworzę świece o szerokiej gamie zapachów, a całą  produkcją zajmuję się osobiście i wykonuję wszystkie działania z tym związane. Wybieram zapachy i nadaję im pasujące nazwy, aby wszystko idealnie współgrało. Są to zapachy sezonowe, więc każda pora roku to dla mnie wyzwanie i poszukiwanie nowych kompozycji. 

Wkładam 100% wysiłku w to, co robię, bo zależy mi na ludziach, którzy kupują moje świece. 

Moi klienci to wspaniali ludzie! 

Wszystkie produkty spoza Europy, które sprowadzam do wyrobu świec, spełniają surowe standardy Unii Europejskiej. Jestem pasjonatką swojej pracy i dbam o jakość moich świec, aby były wyjątkowe i niepowtarzalne. Każda z nich jest wyjątkowym dziełem dla swojego właściciela, a dla mnie dumą.

Zaczęło się od hobby

Zaczęłam tworzyć świece jako hobby, ale szybko przerodziło się to w pracę na pełen etat. Na początek rozwoziłam świece po domach klientów, aby je poznali i przekonali się do ich dobrej jakości i wartości, jakie chciałam im przekazać. A kiedy przybyło mi pracy i klientów, zaczęłam uczestniczyć na kiermaszach, targach i pokazywać się na eventach. Dostawałam duże zlecenia większych firm w Belgii. Dziś jestem już na etapie otwarcia sklepu internetowego i mam dalsze plany na przyszłość i cele, do których będę konsekwentnie dążyć.  

Bardzo chętnie udzielam się charytatywnie i jeśli mogę w jakiś sposób pomóc komukolwiek tym, co robię, to działam bez wahania. 

Uważam, że moi klienci otrzymują produkt, przy którym mogą się zrelaksować. Wyjątkowe zapachy utrzymują się dłużej niż inne świece dostępne na rynku, gdzie sztuczność jest najwięcej reklamowana i masowo sprzedawana.

Klienci dodatkowo wiedzą, że wspierają kogoś, kto dba o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Wierzę, że dobre zdrowie zaczyna się od produktów ekologicznych, na których mi najbardziej zależy.

Co to znaczy być przedsiębiorcą?

Dla mnie słowo „przedsiębiorca” jest synonimem odpowiedzialności i spełnienia. Jako przedsiębiorca jesteś odpowiedzialny za swój własny sukces – i to jest wielka sprawa! Nie możesz winić nikogo innego, jeśli różne rzeczy idą nie po Twojej myśli. Musisz wziąć odpowiedzialność za swoje działania i upewnić się, że zawsze robisz to, co jest najlepsze dla Twojego biznesu. To ogromna odpowiedzialność, ale również bardzo satysfakcjonująca.

Jako przedsiębiorcy, musimy również być w stanie żonglować wieloma zadaniami jednocześnie. 

Oznacza to podejmowanie nowych wyzwań i ciągłe uczenie się nowych rzeczy o naszych firmach, abyśmy pozostali konkurencyjni w naszych dziedzinach. Musimy być w stanie utrzymać się na szczycie, a jednocześnie mieć czas dla siebie i swoich rodzin. Wymaga to zaangażowania i skupienia – ale jest tego warte, gdy widzimy wszystkie pozytywne rezultaty!

JP Arôme Candle Justyna 2

Jakie wartości osobiste wspierają Cię w podejmowaniu działań i decyzji w prowadzeniu Twojego biznesu? 

Wierzę, że moje wartości są ważne dla mojego biznesu, ponieważ kierują mną w podejmowaniu decyzji i działań. Wartości takie jak uczciwość, troska o innych i odpowiedzialność pomogły mi odnieść dotychczasowy sukces.

Moje wartości są tym, co popycha mnie do działania i podejmowania decyzji w biznesie. To właśnie dlatego założyłam ten biznes: zależy mi na zdrowiu i dobrym samopoczuciu ludzi i chciałam pomóc im żyć w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. 

Jestem również bardzo szczera wobec siebie i innych – chcę wykonywać swoją pracę jak najlepiej, dlatego nieustannie analizuję swoje działania i staram się je udoskonalać. Ta sama uczciwość ułatwia mi wspieranie moich klientów. Czują się komfortowo, kupując u mnie i wiedząc, że niczego przed nimi nie ukrywam ani nie próbuję ich wykorzystać. 

Pomaga to również w budowaniu dobrej woli z innymi ludźmi w społeczności – jeśli ktoś widzi, że jestem uczciwa, wie, że zależy mi również na nim.

Wsparcie to pojawienie się tam, gdzie jesteś potrzebny 

Wspieranie zaś oznacza dla mnie bycie dla innych, gdy potrzebują pomocy. Może to obejmować oferowanie porad lub zasobów swoim klientom, kiedy najbardziej tego potrzebują. A także po prostu przyjazną twarz podczas wydarzenia, podczas którego ludzie będą szukać wsparcia.

Wreszcie, bycie troskliwym oznacza postawienie się w sytuacji innych ludzi i próbę zrozumienia ich potrzeb przed podjęciem działań. Kiedy praktykujesz empatię i współczucie dla innych, Twoje działania stają się bardziej znaczące, ponieważ naprawdę łączysz się z tymi, którzy Cię otaczają, a nie robisz czegoś, tylko dlatego, że to jest ważne.

Krótko mówiąc: uczciwość, wparcie i troskliwość prowadzi bezpośrednio do sukcesu!

Co mogłabyś podpowiedzieć osobom, które dopiero wkraczają na ścieżkę przedsiębiorczości? 

Moje pierwsze zdanie do kogoś, kto zaczyna, byłoby następujące:      

Jeśli dopiero wchodzisz na ścieżkę przedsiębiorczości, chciałabym usłyszeć Ciebie. A jeśli w niej zostaniesz, to chcę usłyszeć o Tobie! 

Ścieżka przedsiębiorczości wymaga dużo cierpliwości i ciężkiej pracy. Trzeba umieć samodzielnie podejmować decyzje i wyciągać z nich wnioski, bez nikogo, kto mówi nam, co mamy robić. Ścieżka ta może być również bardzo samotna, ponieważ często trudno jest znaleźć innych, którzy dzielą te same zainteresowania lub cele w życiu. Możesz mieć trudności z uzyskaniem wsparcia od przyjaciół lub członków rodziny, ponieważ nie rozumieją, dlaczego chcesz założyć własną firmę, zamiast pracować dla kogoś i nie przejmować się odpowiedzialnością, jaka na Tobie ciąży.

Zalecałabym, aby każdy, kto myśli o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, najpierw wziął trochę czasu wolnego od pracy, aby móc zbadać różne opcje, nie mając wokół siebie żadnych przeszkód (lub nawet pracując w pełnym wymiarze godzin, jeśli to możliwe). W ten sposób, gdy zdecydujesz, która ścieżka będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny – czy będzie to rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, czy kontynuacja pracy na pełen etat – wtedy nic nie stanie Ci na drodze do osiągnięcia sukcesu!

Moja rada dla początkującego przedsiębiorcy?

Droga do przedsiębiorczości nie jest łatwa. To długa i kręta droga, z wieloma zakrętami. Będziesz musiał nauczyć się, jak poruszać się po wzlotach i upadkach swojego biznesu. I być w stanie utrzymać oko na linii mety, radząc sobie z wszelkiego rodzaju rozproszeniami po drodze.

Ale w końcu warto! 

Bycie przedsiębiorcą jest niesamowitym doświadczeniem – masz możliwość decydowania o wszystkim i podejmowania decyzji, które mogą pomóc w kształtowaniu przyszłego sukcesu Twojej firmy. Po drodze nauczysz się czegoś o sobie, a także o tym, jak działają przedsiębiorstwa. A co najważniejsze, będziesz w stanie wykorzystać swoje nowe umiejętności i wiedzę na dobre!

Nie bój się – po prostu pamiętaj, że masz wszystko, czego potrzebujesz w tej chwili! 

A jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował jakiejś pomocy po drodze, nie wahaj się po nią sięgnąć.

Co sama chciałabym usłyszeć na początku swojej drogi?

Przede wszystkim chciałabym usłyszeć od moich przyjaciół i rodziny, że we mnie wierzą i uważają, że mogę odnieść sukces jako przedsiębiorca. Chciałabym również usłyszeć od nich, jakich rzeczy należy unikać przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej, aby się nie sparzyć przez niewłaściwych ludzi lub rzeczy. Aby powiedzieli mi, od czego i jak zacząć na właściwej stopie.

Chciałabym uzyskać porady od osób, które same odniosły sukces jako przedsiębiorcy, abym mogła uczyć się z ich doświadczeń i unikać popełniania błędów, które oni popełnili.

Ja już to zrobiłam! Ty też możesz!

Zawsze uwielbiałam świece…

Zawsze uwielbiałam świece. Ich zapach, ciepło, atmosfera, którą tworzą – to wszystko sprawia, że czuję się spokojna i zrelaksowana. Co więcej, uwielbiam światło świec, ponieważ przypomina mi ono o moim dzieciństwie. W migoczący płomień mogłabym się wpatrywać godzinami. Jest to dla mnie chwila zatrzymania się i odpoczęcia od nieustannego pędu życia. 

Po długoletnim stażu pracy miałam poważny wypadek, wskutek czego najbardziej ucierpiały moje płuca, i od tamtej pory muszę uważać, czym oddycham. Od tego wydarzenia nie już mogłam wrócić do pracy ze względu na zdrowie. W czasie długiego leczenia i żmudnej rehabilitacji, ucząc się oddychać od nowa, miałam czas na przemyślenia i nowe decyzje. 

To był czas, by postawić na siebie! 

Od czego zaczęłam? Szkoła językowa, książki motywacyjne i moi bliscy. Determinacja i ciężka praca oraz upartość w dążeniu do celu zaprowadziły mnie do miejsca, w którym teraz jestem. I nie zamierzam zaprzestać tym działaniom, bo uważam, że najlepsza inwestycja, to inwestycja w siebie!

Moja choroba przyczyniła się w pewnym sensie do rozwoju mojego biznesu, skłaniając mnie do zdrowszego trybu życia i refleksji. Chciałam stworzyć coś nie tylko swojego, ale przede wszystkim zdrowego i móc dzielić się tym z innymi – nakłonić ich do „zdrowego oddychania”. 

Wiem też, że nic się nie dzieje bez przyczyny. Dlatego kibicuje wszystkim, gdy tylko słyszę, że chcą coś zmienić w swoim życiu i postawić na siebie! 

Świece JP Arôme są wykonane z wosku sojowego najwyższej jakości i wszystkie produkty w moich świecach nie są z przypadku. 

Tak samo, jak nie powstały one  bez przyczyny 💜

Zostaw komentarz