Nie odkładaj siebie na później!

Autor: 23 stycznia 2024 0 287 Views

Wspieram kobiety w odkrywaniu swojego autentycznego ja i stawaniu się liderkami w życiu i w biznesie. Moja pasja to wspieranie kobiet liderek i ambitnych przedsiębiorczyń w osiąganiu pełnego potencjału. Kobiet, które mają niezwykłą wiedzę i doświadczenie, ale często zatrzymują się na drodze do sukcesu z powodu braku pewności siebie i odwagi.

Czy możesz sobie pozwolić na luksus odkładania siebie i swoich potrzeb na później?

Temat obszerny jak rzeka! W tytule „Czy możesz sobie pozwolić na luksus odkładania siebie na później?” kryje się pytanie o priorytety i wartości w życiu liderki. Podczas Kongresu Kobiet – Flaminga Biznesu skupimy się na tym, jak inwestycja w dobrostan psychiczny staje się kluczowym elementem skutecznego prowadzenia biznesu i równoczesnego zarządzania życiem osobistym.

Czego możesz się spodziewać podczas warsztatu? 

  • Jak świadomie inwestować w siebie;
  • Omówimy, dlaczego dbanie o własny dobrostan psychiczny to nie luksus, lecz strategiczna inwestycja;
  • Czym jest self-care i self-love jako fundament dobrostanu psychicznego;
  • Zrozumiesz swoje potrzeby, pragnienia i wartości; 
  • Poznasz zasady dbania o zdrową dietę i regularną aktywność fizyczną; 
  • I wiele innych punktów, które pomogą Ci w zadbaniu o siebie!

Dowiesz się również, czym jest dobrostan i otrzymasz mini listę nawyków i rytuałów, aby wspierać swoje dobre samopoczucie. 

Człowiek jest u mnie zawsze na pierwszym miejscu!

Moja droga zawodowa jest dość bogata, ale zawsze na pierwszym miejscu był człowiek. Mały, kiedy pracowałam w szkole i dorosły, pracując jako coach i trener oraz jako kosmetolog.

Zawodowo i z wielkiej pasji, pomagam kobietom uwierzyć, że są naprawdę nadzwyczajne, uwolnić ich nieograniczoną MOC oraz stworzyć odważnie i po swojemu życie i biznes, o jakim marzą od lat! 

Jako mentorka, coachka i trenerka towarzyszę kobietom w ich podróży budowania pewności siebie i odwagi do tego, aby wzrastać, sięgać po swoje marzenia i stawać się osobą, którą zawsze chciały być.

Uczę również, jak uwolnić się od emocjonalnego bagażu przeszłości, zmienić przekonania, aby odzyskać moc sprawczą w swoim życiu.  

Wspieram kobiety, które pragną tworzyć lub rozwijać własny biznes na podstawie ich pasji, działać w zgodzie ze swoim sercem, łącząc strategie biznesu z przewodnictwem serca oraz technikami manifestacji. Pracuję z kobietami, które pomagają innym, które niosą transformację i wnoszą wartość do życia innych ludzi.  

Wierzę w to, że każda kobieta jest wyjątkowa. 

Wierzę, że każda z nas przyszła na ten świat z nieograniczonymi możliwościami oraz darami, dzięki którym wspólnie mamy MOC tworzenia świata pełnego Miłości i Obfitości. 

Uwielbiam towarzyszyć kobietom  w ich zmianach. Uczyć jak zmieniać myślenie, budować swoją pewność siebie i wprowadzać zmiany w życiu, które staje się życiem warto przeżycia.

Pracuję z kobietami w sesjach 1-1, na warsztatach oraz w grupowych mentoringach. Wykorzystuję coaching, narzędzia radykalnego wybaczania oraz budowania odporności psychicznej. 

Co rozumiesz przez bycie przedsiębiorcą?

Bycie przedsiębiorczynią oznacza dla mnie nie tylko prowadzenie działalności gospodarczej, ale również przyjęcie podejścia opartego na wartościach, takich jak autentyczność, współpraca i wspólne dobro. Jest to podejście, które nie tylko skupia się na osiąganiu zysków, ale także na tworzeniu społecznej wartości i budowaniu trwałych relacji. 

Autentyczność oznacza prawdziwość i zgodność z własnymi wartościami. Działając autentycznie, buduję zaufanie zarówno wśród klientów, jak i współpracowników. Współpraca staje się kluczowym elementem, ponieważ dążę do tworzenia synergii i wzajemnego wsparcia z innymi przedsiębiorcami oraz społecznością. Wspólne dobro wskazuje na troskę nie tylko o własny sukces, ale także o pozytywny wpływ na otoczenie, klientów i społeczeństwo.

Droga Liderko! 

Czy naprawdę możesz sobie pozwolić na to, żeby ciągle odkładać własne potrzeby na później?

Wiem, życie w wirze przedsiębiorczości, domu i wszystkich tych obowiązków potrafi nas przytłoczyć. Ale co, jeśli powiedziałbym ci, że zatroszczenie się o samą siebie to nie luksus, a klucz do spełnienia i sukcesu?

Dlaczego?

  • Bo Warto! Zapomnisz na chwilę o codziennych zawirowaniach i zastanowisz się, co naprawdę was uszczęśliwia. Jest to pierwszy krok do spełnionego życia, bo wpływa na Twoją efektywność! Czy kiedykolwiek zauważyłaś, że po dniu zatroszczenia się o siebie jesteś bardziej efektywna w tym, co robicie? Bo ja tak!
  • Bo wpływa na Twoje Zdrowie! Zdrowe nawyki związane z zadbaniem o siebie wpływają nie tylko na zdrowie psychiczne, ale także fizyczne. Warto się zastanowić, czy nasze ciała nie krzyczą czasem o trochę więcej uwagi.
  • Bo Wpływa na Relacje! Dbanie o siebie to nie egoizm. To inwestycja w wasze relacje z innymi – zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym.
  • Bo Zasługujesz! Przede wszystkim, zasługujesz na to, abyś się czuła świetnie. To nie jest luksus, ale TWOJE prawo!

Czy chcesz się dowiedzieć więcej o tym, jak przestać odkładać siebie na bok? Zapraszam na spotkanie, gdzie rozmawiać będziemy o tym, dlaczego warto inwestować w samych siebie, nie czekając na idealny moment. Bo przecież… kiedy ten idealny moment ma nadejść, jeśli nie teraz?

Co mogłabyś podpowiedzieć osobom, które dopiero wkraczają na ścieżkę przedsiębiorczości? Jaką radę sama chciałabyś usłyszeć?

Rozpoczynając swoją przygodę z przedsiębiorczością, kluczowe jest zdefiniowanie celów i wartości, które będą naprowadzać Cię na właściwą ścieżkę. Buduj swoją sieć kontaktów, nawiązując relacje z doświadczonymi przedsiębiorcami, mentorami i ekspertami w danej branży. Wykorzystaj / zbuduj w sobie elastyczność i gotowość do dostosowywania się do zmieniających się warunków rynkowych.

Aktywne słuchanie klientów to fundament sukcesu. 

Zrozumienie ich potrzeb jest kluczowe do tworzenia wartościowych produktów i usług. Samodoskonal się, bądź otwarta na naukę i rozwijaj umiejętności.

Pamiętaj o traktowaniu porażek jako cennych lekcji. 

Wyciągaj wnioski z niepowodzeń, a z czasem umiejętność przekuwania ich na sukces stanie się Twoim atutem. Buduj zaufanie poprzez autentyczność i konsekwencję w działaniach.

Buduj swój dobrostan poprzez zrównoważony tryb życia, dbanie o zdrowie, relacje osobiste i życie poza biznesem. 

Bądź gotowa do eksperymentowania i poszukiwania nowatorskich rozwiązań, ponieważ innowacyjność może wyróżnić Twój biznes. Zastanów się, jak Twój biznes może przyczynić się do dobra społecznego, ponieważ wartość społeczna staje się coraz bardziej ceniona przez klientki.

Pamiętaj, że ścieżka przedsiębiorczości jest indywidualna, szukaj właściwej dla siebie!

Pilna uczennica – czy to naprawdę ja? 

Kiedyś dostałam taką niewinną pieczątkę „pilna uczennica”. Grzeczna, miła, sympatyczna, pomocna, odpowiedzialna, wzorowa, dobrze sobie radzi ze wszystkim.

Większość rodziców chciałoby mieć takie dziecko, większość nauczycieli – takich uczniów…

Jednak gdy zajrzysz głębiej i zastanowisz się, co się pod tym kryje… Odkryjesz, że „pilna uczennica” jest zależna od opinii, spełniająca oczekiwania, wrażliwa na krytykę, patologicznie perfekcjonistyczna, więc ciągle niewystarczająca, boleśnie odczuwająca porażki, tłumiąca złość, mało asertywna w egzekwowaniu swoich potrzeb, krytyczna i „realistycznie” patrząca na życie…⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Co się przekłada na: zakuwanie i robienie kolejnych kursów, studiów i certyfikatów, niepodejmowanie ryzyka, bo przecież grozi porażką, czyli bólem ego, limitowanie siebie, niedocenianie swojej wartości, słabe negocjacje (bądź ich brak), marne zarobki i maskowany rozwój, który polega bardziej na pogłębianiu specjalizacji, niż doświadczaniu, eksperymentowaniu i życiu pełnym sercem.

Potwierdzenia mojej wartości szukałam na zewnątrz… kolejne studia, kursy, poznawanie inspirujących osób, poruszające doświadczenia, wyjazd zagranicę, praca moich marzeń, własny dom… i to wszystko dawało mi poczucie spełnienia, ale… Za każdym razem, gdy „bodziec” się kończył lub gdy nie udawało się go utrzymać, pojawiał się smutek, strach i żal. I zaczynały się poszukiwania nowych źródeł szczęścia.

Nadszedł wtedy moment w moim życiu, gdy wiele aspektów się załamało i skala trudnych emocji była zbyt duża. 

Pewnego dnia obudziłam się w bardzo czarnej dolinie.

Wierzymy w magię wielkich sukcesów, wielkich zmian i szybkich rezultatów. Tyle że one są najczęściej tak duże i tak przerażające, że zwyczajnie poddajemy się, zanim zaczniemy.

Nikt nie nauczył mnie, jak wyjść z niemocy, jak pokonać bezsilność, jak działać, kiedy wszystko we mnie  krzyczało „Nie dam rady!”. Co robić, kiedy pojawiają się trudne emocje i przejmują władzę, kiedy pojawia się paraliżujący strach?

NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY KROK

Każda mała zmiana, którą konsekwentnie wprowadzałam w życie i doceniałam, zaczęła procentować i pozwoliła mi zbudować wewnętrzną Moc. 

DOTARCIE DO UKRYTYCH LĘKÓW

Kolejny krok to skonfrontowanie się z moją sytuacją i odkrycie niskowibracyjnych myśli. Odnalezienie powiązania między myślami, emocjami i działaniem. 

TRANSFORMACJA – LEVEL UP – WYSOKIE WIBRACJE

Nauczyłam się transformować moje myśli i emocje. Nauczyłam się robić więcej rzeczy, które sprawiają mi radość, a odpuszczać te, które odbierają mi moc.

Dziś czuję się wolna, nie dlatego, że uwolniona od tego wszystkiego, ale jestem w procesie pogłębiania świadomości tego, kim jestem i czego w życiu chcę. 

Wolna, bo wystarczająca, pełna i spełniona, co daje mi swobodę bycia i zmniejsza lęk przed odrzuceniem, stratą i porażką.

Wolna, bezpieczna i otoczona ludźmi, których cenię i od których chłonę dobrą energię.

Wolna, bo kreuję, życie w obfitości, takie, o jakim od zawsze marzyłam!

Pragnę, aby każda kobieta stanęła w swojej odwadze i uświadomiła sobie, jak wielką ma w sobie Moc do budowania upragnionego życia. Pragnę, aby każda kobieta zobaczyła i doceniła w sobie Nadzwyczajną Kobietę, którą jest!

Agnieszka Bartecka – Level Up Coaching

Zostaw komentarz