Odwaga i Kreatywność w Sztuce: Wywiad z Twórczynią Aga Artist

Autor: 24 maja 2024 0 322 Views

Aga jest utalentowaną artystką, która od ponad roku prowadzi firmę Aga Artist, specjalizującą się w ręcznym malowaniu obrazów olejnych i dekoracyjnym malowaniu ścian. Jej pasja do sztuki i indywidualne podejście do każdego projektu sprawiają, że jej prace wzbudzają pozytywne emocje i zachwyt wśród klientów.

Czym się zajmujesz?

Firma Aga Artist działa na rynku ponad rok. Zajmuje się ręcznym, artystycznym malowaniem obrazów.

Głównie są to obrazy olejne o bogatej tematyce np. pejzaże, kwiaty, konie, nasze pupile: pieski, kotki, oraz portrety, gdzie celem jest realistyczne odzwierciedlenie podobieństwa osoby portretowanej. 

Firma zajmuje się także artystycznym malowaniem ścian w różnych technikach dekoracyjnych. Możemy namalować postacie z bajek w pokoju dziecięcym, zrobić imitacje marmuru na ścianie w salonie, czy też za pomocą pasty strukturalnej stworzyć przestrzenny wymiar obrazu. 

Poprzez rozmowę z klientem i dzięki indywidualnemu podejściu Aga Artist może zrealizować każdy pomysł i wizje klienta np. zegar ścienny przedstawiający krajobraz, czy też portret osoby w otoczeniu rzeczy, które lubi i które nawiązują do czynności, którymi się zajmuje.

Głowa pełna pomysłów to nasz atut. 

Możemy doradzić, zaproponować i zrealizować nawet najbardziej szalone, skomplikowane pomysły w gigantycznych rozmiarach, a to dzięki naszej kreatywności i bogatej wyobraźni.

Misja firmy to tworzenie takich obrazów, które wzbudzają w odbiorcach pozytywne emocje np. radości, euforii, zachwytu, ekscytacji. Stworzymy też takie projekty, które zachęcą do pozytywnego działania, zainspirują, aż wreszcie sprawią, że siedząc w fotelu i patrząc na nie, odczuwać będziemy błogą przyjemność i spokój. 

Co rozumiesz przez bycie przedsiębiorcą?

Przedsiębiorstwo to dla mnie rozwój, pokonanie strachu wyjścia poza cztery ściany, to uzmysłowienie sobie poprzez satysfakcje klienta, że to, co robię, ma sens. To motywacja do szukania, praktykowania, testowania i doskonalenia innych nowych technik w malarstwie, żeby móc cały czas zaskakiwać i zachęcać. To uczciwość do siebie a przez to do innych. 

Sprawia to, że nie boję się popularności,  że mogę otwarcie, a nie w ukryciu tworzyć, artystycznie się rozwijać i reklamować swoje prace. 

Przedsiębiorstwo i firma to też podatki, księgowość. Może to strasznie brzmi, ale dzięki temu moja dokumentacja jest poukładana, zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. Dzięki temu jestem w stanie odtworzyć różne informacje, tj. gdzie i kiedy dany obraz został ukończony i do kogo trafił oraz mogę sprawdzić informacje do obliczenia kosztów powstania dzieła.

Jakie wartości osobiste wspierają Cię w podejmowaniu działań i decyzji w prowadzeniu Twojego biznesu?

Aga Artist kieruje się takimi wartościami jak odwaga, dzięki której podejmuję się nawet najtrudniejszych wyzwań.

Nigdy się nie poddaje! 

Mimo że niektóre zamówienia wymagają czasu, to siłę i wytrwałość w  pracy nad nimi daje mi świadomość, że robię to, co kocham. Zawsze dążę do doskonałości w każdym z moich projektów. 

Pracowitość i sumienność to cechy, którymi się charakteryzuję, widać to zwłaszcza przy detalach na obrazie.

Satysfakcja z ukończonego obrazu i euforyczna reakcja odbiorcy na jego widok to moc, która mnie napędza. 

Jestem wtedy w stanie przenieść góry i nic nie jest dla mnie przeszkodą!

Cechuje nas profesjonalizm. Nigdy nie idziemy na skróty! Każdy obraz malujemy, wykorzystując najwyższej jakości materiały, a poprzez dobór odpowiedniej techniki malarskiej oraz kolorystyki, dajemy gwarancję, że obraz przez długie lata zachowa się w dobrej kondycji.

Każdy obraz jest werniksowany oraz sygnowany podpisem autora. Posiada „certyfikat autentyczności dzieła”, w którym ujmujemy szczegółowe informacje, tj. tytuł, rozmiar, zastosowana technika, użyte materiały, data i miejsce oraz historia powstania.

A wszystko to bierze się stąd,  że malarstwo to moja pasja.

Jaka jest Twoja rada dla początkujących przedsiębiorców?

Ład i porządek to był pierwszy ruch w mojej pracowni. Wdrożyłam system 5S, dzięki któremu każdy przedmiot ma swoje miejsce: posegregowane pędzle, farby, grunty, ołówki, linijki itd. Owszem, kiedy wpadam w twórczy szał, czasami widok po zakończonej sesji nie świeci przykładem czystości, ale w trakcie porządkowania przedmiotów, wiem, w które miejsce mam je położyć, tak żeby nie tracić czasu na ich szukanie, gdy będę chciała użyć ich ponownie.

System planowania pracy

Niedawno wprowadziłam system planowania prac. Co to oznacza:

Grafik

Rozpisałam wszystkie cele, które chce osiągnąć w okresie 30-dniowym, a następnie dopasowałam je do kalendarza, co dało mi przejrzystość moich działań. Dzięki temu uniknę poczucia straconego czasu.

Nie zawsze wszystko idzie jak po maśle…

Ta historia to mrożąca krew w żyłach sytuacja zwłaszcza dla artysty. Pamiętam, jak Kasia  zamówiła obraz dla Ani. Przyszedł czas odbioru, a obraz jeszcze mokry. Oleje mają to do siebie, że schną trochę dłużej niż inne farby. A tu Ania ma po niego przyjechać i nagle słyszę w słuchawce od Kasi, że Ania nie może widzieć, co na nim jest, bo to przecież niespodzianka. Zaczęłam fruwać po mieszkaniu z paniki: co tu zrobić? Jak go zabezpieczyć do transportu? W końcu to prawie 100 km! 

Olśnienie! Eureka! Trzeba zbudować stelaż, ale tak, żeby fizycznie nie dotykał obrazu. Wpadłam do garażu – czyste szaleństwo. Wymyśliłam system łączenia, wybrałam listewki, owinęłam je nawet taśmą klejąca, żeby żadne paproszki nie spadły na obraz. Zrobiłam nawet rączkę do niesienia. Zasłonięty, owinięty. Kasia otrzymała specjalną instrukcję, jak ma go rozpakować. Obraz miał fizycznie 80/60 cm ze stelażem około 100. Ania przyjechała, bezpiecznie zniosła go z drugiego piętra. 

I nagle pojawiła się dudniąca w uszach myśl, a on się zmieści do bagażnika? 

Miałam wtedy chyba większe oczy ze strachu, niż mój kot Mietek, kiedy mówię mu, że serowe przysmaki już się skończyły. Na szczęście obraz zmieścił się na milimetry, a klientka była zachwycona! 

Aga Artist 

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie POL-BIZ Networking, które odbędzie się 22 czerwca w Belgii. To doskonała okazja do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń oraz rozwijania współpracy między polskimi i belgijskimi przedsiębiorcami.

Nie przegap szansy na spotkanie z ekspertami, inspirującymi mówcami i innowacyjnymi liderami branży. Zapewniamy interesujące panele dyskusyjne, warsztaty oraz możliwość uczestnictwa w sesjach networkingowych, które pomogą Ci w rozwinięciu Twojego biznesu na międzynarodowym rynku.

Zachęcamy do zakupu biletów już teraz, aby zapewnić sobie miejsce na tym wyjątkowym wydarzeniu. Dołącz do nas i zainwestuj w rozwój swojego biznesu!

Czekamy na Ciebie 22 czerwca w Antwerpii!

Dowiedz się więcej o prelegentach wydarzenia POL-BIZ Networking.

Zostaw komentarz