Anna Zając Blokady

Blokady, które zatrzymują przed rozwojem w biznesie – Anna Zając

Autor: 2 grudnia 2021 0 14214 Views

Czy wiesz, że jesteśmy wszyscy od dziecka zaprogramowani? Nasze przekonania to często blokady, które zatrzymują nas przed rozwojem własnego biznesu.

To nie dla Ciebie. Na co Ci to. Po co Ci to, wystarczy Ci to, co masz. Nie szukaj, bo przekombinujesz.

Oni to co innego, Ty nie dasz rady. Za wysokie progi na Twoje nogi. Jeszcze Ci mało? Na chleb wystarczy. Bogaty to złodziej, oni wszyscy to oszuści. Uczciwą pracą na pewno się nie dorobił.

Czy brzmi znajomo? Czy tak brzmią Twoje blokady?

Takie i podobne zdania pewnie nie raz słyszał każdy z nas. Podobne schematy wynosimy z dzieciństwa oraz z wczesnej młodości. Z domu, ze szkoły, od znajomych, bliskich oraz ze środowiska, w którym dorastaliśmy. Masz pomysł na biznes? Hobby, z którego mógłbyś czerpać zyski? Wiedzę lub umiejętności, których mógłbyś uczyć odpłatnie? Zawsze marzyłeś o własnej firmie, niestety na marzeniach się skończyło?

Dlaczego? A jak się nie uda? Mam pracę, lepiej nie będę wymyślał, bo przekombinuję… Mogę takie wymówki wymieniać bez końca.

Koncentrujemy się na swoich osiągnięciach, na owocach swojej pracy, niestety mają cierpki smak albo nie potrafimy ich znaleźć.

Nie potrafimy się docenić, bo nikt tego nie robił, nie znamy swojej wartości. Nie realizujemy marzeń, planów.

Anna Zając Blokady
Anna Zając

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego pozwalamy, żeby blokady wygrywały?

Ano jest przyczyna i jest skutek. Od najmłodszych lat jesteśmy programowani czy warunkowani przez środowisko, w którym dorastamy. Przez media, rodziców, rodzeństwo, autorytety, przyjaciół, nauczycieli, polityków, religię. Nasza podświadomość na tych schematach funkcjonuje przez lata. Bogaty to złodziej, oczywiście to jest zły człowiek. Nikt nie chce być zły, każdy chce być lubiany. Każdy ma swój własny schemat, według którego działa i który nas określa. Twój schemat, ustalony kiedyś sposób bycia i reagowania to to, jak żyjesz, reagujesz, kim jesteś.

Istnieje coś takiego jak warunkowanie, programowanie.

Werbalne programowanie. Co słyszałeś na temat pieniędzy, ludzi sukcesu, właścicieli firm?

Czy słyszałeś takie stwierdzenie „pieniądze są źródłem wszelkiego zła”? Zachowaj pieniądze na czarną godzinę. Obrzydliwie bogaty. Trzeba ciężko pracować, żeby zarabiać pieniądze. Pieniądze szczęścia nie dają. To nie dla takich jak my. Nie każdy morze być bogatym. Nie stać nas na to.

Rozwój osobisty, odnoszenie sukcesu, samorealizacja wszystko prowadzi do polepszenia swojego statusu osobistego oraz finansowego.

W tym sęk, że wszystko, co usłyszałeś, jak byłeś dzieckiem, pozostaje w Twojej podświadomości i stanowi część schematu, który rządzi Twoim życiem. Werbalne warunkowanie jest niezwykle silne.

Podświadome warunkowanie determinuje myślenie, myślenie determinuje decyzje, a decyzje determinują działanie, które w końcu determinują wyniki.

Istnieją kluczowe elementy potrzebne do zmiany:

Świadomość – nie da się czegoś zmienić, jeśli się nie wie, że można, jeśli się nie jest się tego świadomym.

Zrozumienie – rozumiejąc, skąd bierze się Twój sposób myślenia, będziesz mógł dostrzec, że jego źródło jest poza Tobą.

Oddzielenie – kiedy uświadomisz sobie, że dany sposób myślenia nie jest tożsamy z Tobą, możesz oddzielić go od siebie. Wtedy sam możesz zadecydować czy go zatrzymać, czy odrzucić. Opierając się na tym, kim jesteś dzisiaj i gdzie chciałbyś być jutro. Możesz przyjrzeć się temu schematowi dzisiaj i zobaczyć czym on tak naprawdę jest. Może okazać się, że jest zestawem informacji, który był zainstalowany dawno, dawno temu i tak naprawdę nie jest już dziś prawdziwy, ani nie ma dla Ciebie żadnej wartości.

Przeprogramowanie – czy widzisz, że masz wybór i możesz zadecydować, że będziesz inny. Jeśli odniesiesz sukces, to zrobisz się złym człowiekiem. To, co słyszałeś o pieniądzach, nie koniecznie jest prawdą. Czy znasz kogoś, kto ma firmę i jest nieuczciwą osobą? A może wręcz przeciwnie chętnie służy pomocą i radą.

Statki w portach są bezpieczne, ale rolą statku nie jest stać w porcie!

Anna Zając  Blokady

Anna Zając Polski – Hipnoterapeuta w Belgii

Zostaw komentarz